ההרצאה

אודות המרצה

תוכן ההרצאה


James2.jpg
ג'יימס אספי

הסברה אפקטיבית

ג'יימס אספי הוא אקטיביסט המתנגד לסוגנות. אספי התפרסם לאחר שנדר שתיקה למשך שנה שלמה למען בעלי החיים. כמו כן לאספי הרצאות סוחפות ברשת שזכו לעשרות מיליוני צפיות.

השבה להתנגדות, הפגנת יחס כבוד אבל בו זמנית הפגנת נחישות ושאילה של השאלות הנכונות יכולים לסייע להסברת המסר הטבעוני באפקטיביות. ג'ימס ישתף אתכם במה שלמד עד כה.


James12.jpg
ג'יימס אספי

איך לחיות בשלום בעולם אלים

ג'יימס אספי הוא אקטיביסט המתנגד לסוגנות. אספי התפרסם לאחר שנדר שתיקה למשך שנה שלמה למען בעלי החיים. כמו כן לאספי הרצאות סוחפות ברשת שזכו לעשרות מיליוני צפיות.

להיות טבעוני בעולם שאינו טבעוני עדיין יכול להיות קשה, בלשון המעטה. זה שכיח להרגיש מוצפים בצער כאשר אנו חושבים על דיכוי בעלי החיים. חשוב ביותר בעבור הבריאות המנטלית שלנו וכדי שנוכל להיות מסבירים משפיעים ככל האפשר, שנלמד טכניקות בכדי להיות מודלים לחיקויים טבעוניים הכי חיוביים, שמחים, בריאים ואפקטיביים שאפשר. בשיחה הזו, אני אלמד חלק מהטכניקות הללו.


NickCooney_Headshot_2013_closeup-smaller.jpg
ניק קוני

המדע מאחורי האקטיביזם למען בעלי חיים

ניק קוני הוא המייסד של "The Humane League", אחד המייסדים של "Good Food Institute", והסופר של שלושה ספרים בנוגע ליצירת שינוי חברתי: "How To Be Great At Doing Good", "Change of Heart" and "Veganomics". בנוסף לכך הוא אחד מהמייסדים והאפוטרופוסים של "New Corp Capital", יוזמת קרן נאמנות התומכת בחברות אוכל טבעוניות.

האם כדאי שדוברי בעלי החיים ישתמשו בתמונות גרפיות בכדי לקבל תמיכה פומבית למען המטרה שלהם, או האם תמונות שכאלו ירחיקו את הציבור? האם נציל יותר בעלי חיים בעזרת עידוד אנשים לעבור לטבעונות, או לבצע שינויים קטנים יותר כמו המנעות מבשר בימי שני? איך נוכל לקבל יותר כן מאנשים לבקשותינו שיהיה להם אכפת מבעלי החיים, שיימנעו מפרווה, שיתרמו, שיתנדבו ויעשו שינויים אחרים בעבור בעלי החיים? מחקרים מדעיים עוררו עושר של מידע בנוגע למה באמת עובד כדי לגרום לאנשים לשנות את אמונותיהם ודרכי התנהגותם. השיחה הזו תשתף כלים נחוצים שכל אחד מאיתנו יכול להשתמש בהם בכדי להיות דוברים אפקטיביים יותר בעבור בעלי החיים.


Joey-Carbstrong.jpg
ג'ואי קרבסטרונג

אקטיביזם ללא פחד

ג'ואי קרבסטרונג הוא יוטיובר ואישיות במדיה החברתית שבמקרה הוא גם חבר כנופיה שנפל לסמים והשתקם. ג'ואי הפך את חייו לאחר הארה שחווה כאשר היה בכלא. כיום הוא דובר טבעוני מלא בתשוקה שמבלה את זמנו ליצירת מודעות לבעלי חיים ומעורר השראה בעבור אנשים לשנות את חייהם.

אקטיביזם ללא פחד היא הרצאה שכוללת בתוכה את כל המיומנויות שתצטרכו בכדי להיות אקטיביסטים אפקטיביים לבעלי החיים. ג'ואי מכסה את החשיבות בנשיאת עדות, איך להסביר באפקטיביות את המסר הטבעוני, התמודדות עם מצבים קשים באקטיביזם ברחוב וכל שאר הדברים שג'ואי למד במהלך המסע שלו כדובר טבעוני.


Orly_VeGuy.jpg
אורלי וילנאי

דברי פתיחה

עיתונאית מובילה בעלת תואר ראשון בתקשורת וטלויזיה מאוניברסיטת תל אביב. אורלי, טבעונית מזה מספר שנים ידועה בשל פועלה למען צדק חברתי. היום אורלי מגישה ביחד עם בן זוגה גיא את תכנית הבוקר הפופולרית "אורלי וגיא".

נושאת דברי פתיחה ביום הראשון של הקונגרס


.jpg
איל מגד

דברי פתיחה

אני אנטי הומניסט. בניגוד לאקסיומה האנושית השתלטנית, אני לא מבחין בשום יתרון שיש לאדם על יתר היצורים החיים בעולמנו. הפשעים המתבצעים נגד בעלי החיים הם בראש מעייניי, ובכל הזדמנות אני מנסה להיות לפה לחלכאים ונדכאים אלה.

נושא דברי פתיחה ביום השני של הקונגרס


-פרופיל.jpg
עמרי פז

עתיד הטבעונות לאן - איך מגיעים למאסה קריטית

 

עמרי פז, בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית, הוא היזם והמייסד של עמותת ויגן פרנדלי. העמותה פועלת להנגשת הטבעונות על ידי מתן תו הויגן פרנדלי למסעדות וסימון מוצרים. כמו כן העמותה פועלת להעלאת מודעות על ידי קמפיינים ארציים ומשני מציאות כגון הקמפיין של רותם סלע, שלט חוצות באיילון, מצעד בעלי החיים הגדול בהיסטוריה, קמפיין פרסומות ברדיו, הפרויקט החינוכי אדם וחיה ועוד.

כולנו רוצים להגיע לעולם טבעוני אבל איך בפועל עושים את זה? האם בכלל ניתן לעשות זאת?
בהרצאתו עמרי ידבר על הדרך שבה נוכל לראות בשנים הקרובות את ישראל הופכת למדינה הטבעונית הראשונה בעולם
.


-גלוברמן.jpg
דרור גלוברמן

עיתונאי, מוזיקאי ומנחה טלוויזיה. מגיש התוכנית "אנשים" בשידורי קשת, ערוץ 2. מייסד ועורך ראשי של אתר NEXTER מבית מאקו. חבר להקת נאג' חמאדי. כותב על בני אדם, טכנולוגיה, כלכלה ותרבות.

מנחה את היום הראשון של הקונגרס


-בר2.jpg
רונן בר

אקטיביזם למען החיות: על מגוון ואפקטיביות

רונן בר, בן 34. מנכ"ל עמותת Sentient, ארגון בינלאומי למען בעלי חיים, אשר הוקם בתחילת השנה, ומבצע תחקירים סמויים ברחבי העולם. רונן הקים את צוות החקירות של עמותת "אנונימוס לזכויות בעלי חיים", ועבד כתחקירן סמוי בבית המטבחיים "אדום אדום". משמש כיו"ר ה"עמותה לחקלאות מודרנית", אשר מקדמת פיתוח של "בשר מתורבת" דרך מחקר מדעי. בעל תואר ראשון בביולוגיה ותקשורת מאוניברסיטת תל אביב.

ההרצאה תסקור את המגוון העצום של הפעילויות למען בעלי חיים - בתחום המזון, התקשורת, הטכנולוגיה, הכלכלה, המשפט, הרחוב, הפוליטיקה ועוד. נדבר על פעילות מקומית ובינלאומית, על "reaching out" לאוכלוסיות שונות ומגוונות, על לקונות בפעילות, ועל הפעילות החשובה מכולן; זו שאינה זוכה לעדנה, וסובלת מיחסי ציבור גרועים במיוחד.


-רז1.jpg
שירי רז

איך לענות לכל התירוצים שבעולם: על מקורות החשיבה האנושית בעד אכילת בעלי חיים

שירי רז היא דוקטורנטית במחלקה לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר-אילן. נושא מחקרה הוא היחס האנושי לאכילת בעלי חיים אותו היא חוקרת מהיבטים פילוסופיים, בלשניים ופסיכואנליטיים. היא מטפלת אישית וזוגית המתמחה בעבודה עם טבעונים וזוגות מעורבים (טבעוני.ת ולא טבעוני.ת), פעילה למען בעלי חיים ומרצה בארץ ובעולם.

בהרצאתה תציג שירי את נקודות המפתח בהתפתחות התודעה האנושית שהיו הבסיס לנימוקים שונים לאכילת בעלי חיים בתקופות שונות, על מנת להבין מדוע הם היו רלוונטים אז, ומדוע הם אינם בעולם הפוסט-מודרני של היום. בתום ההרצאה יוכלו המשתתפים לתת מענה חכם וישיר לטיעונים מוכרים משחר האנושות ”הם נועדו לכך“ ולתירוצים מוסריים "כבדים" בעד אכילת בעלי חיים (מי אמר עילוי נשמה בעת השחיטה ולא קיבל?)...


-איסוקובץ2.jpeg
גילי איצקוביץ

 

שחקנית בת 23, מפרדס חנה כרכור. היום מתגוררת בתל אביב. פעילה למען זכויות בעלי חיים בעמותת "ויגן פרנדלי"!❤
למדתי שנתיים משחק בסדנאות הנוער של "בית צבי", וקורס מתחילים ומתקדמים בשיטת צ'בק.
השתתפתי בסדרות "שנות השמונים" ו"המסך הירוק" בתפקידי אורח. היום מגלמת את "קירקי" בעונה השנייה של סדרת הנוער של ניקלודיאון "כדברא".
 

מנחה את היום השני של הקונגרס


-מנקס.jpg
גל מנקס

השנה שהיתה לנו בעולם הטבעונות

גל בא מהתחום העסקי וגילה את עולם הטבעונות כחודש לאחר שהחליט לפתוח עסק למכירת גבינות. בעקבות כך, הוא סגר את העסק והחל להתנדב בפעילויות שונות למען קידום טבעונות כגון דוכני הסברה, אתגר הקובייה והרצאות. כיום הוא פעיל בעמותת ויגן פרנדלי ואחראי פרויקט ויגן אקטיב.

בתחילת שנה שעברה זה עדיין נראה בגדר פנטזיה- שילוט חוצות באיילון, קמפיין רדיו ארצי, עמדות VR בכל רחבי הארץ, מצעד בעלי חיים הגדול בהיסטוריה, טכנולוגי מזון טבעונים שהופכים מוצרים לטבעונים וימי טבעונות במוסדות חינוך בכל רחבי הארץ. גל ישתף אתכם את סיפור ההצלחה של הויגן אקטיב ויסביר איך הפכנו את החלום למציאות.


-הרצנו1.jpg
שירה הרצנו

אחיות: בין המאבק לזכויות בעלי חיים למאבק הפמיניסטי

פעילה פמיניסטית לשחרור בעלי חיים, דוברת עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים.
עורכת דין בהכשרה.

בין דיכוי בעלי החיים לבין דיכוי נשים יש קשר היסטורי הדוק. לכן, לא מפליא שגם בין המאבקים לשחרור בעלי החיים ופמיניזם קיים קשר אמיץ. הרצאה הבוחנת את הקשר ומדגימה כיצד ההבנה של החיבור והזיקה בין המאבקים יכולים לשרת אותנו בפעילות שלנו.


-כהן1.jpg
חן כהן

השנה שהיתה לנו בעולם הטבעונות

פעיל חברתי, טבעוני, מדריך ויועץ. הרצה באירופה, ברחבי ארה”ב ובכנס הגדול ביותר בעולם לזכויות בעלי חיים, הדריך בפרויקט אתגר 22+ והשתתף בארגון הפגנות ודוכנים. חן עוסק רבות בהכשרת פעילים, אסטרטגיה, אפקטיביות, כיצד לא להישחק ולנהל אורח חיים בריא כטבעוני פעיל. כיום עובד בעמותת “מיטלס מאנדיי” (יום שני ללא בשר) כמנהל פרויקטים, וחבר צוות בפרויקט אקטיויגן. בזוגיות + 2 כלבים ו-3 חתולים.

סקירה שנתית של כל השינויים וההתפתחויות שחלו בכל הקשור לזכויות בעלי חיים והתנועה הטבעונית בארץ ובעולם.


-מרחב-2.jpg
גיל מרחב

קטע קריאה

גיל מרחב הוא טבעוני מזה שש שנים ופעיל זכויות בעלי חיים. מצוייד בשלט גדול וחמלה כלפי אנשים הוא עושה שינוי, בדרכו שלו.

קטע קריאה


-לוי2.jpg
אתי לוי

סיפורה האישי של אתי לוי

זמרת מוכרת ומוערכת שהוציאה כבר 20 אלבומים משנות ה90. סגנונה העיקרי הוא מוזיקה מזרחית, בשילוב עם מוזיקה מרוקאית ומוזיקה ערבית. לפני כחמש שנים עברה לטבעונות ואף פעלה לקידום הנושא.

אתי תספר לנו את סיפורה האישי ועל איך עברה מסביבה אוכלת בשר לטבעונית מוסרית


-לביא1.jpg
אביב לביא

מי צריך פוליטיקה?!
בעלי החיים!

מגיש התכנית 'יהיה בסדר' בגל"צ, עיתונאי ופרשן בנושאי סביבה, כותב טורי דעה ב'מאקו' ו'פורבס', כתב את הספר 'המדריך הישראלי לאוכל אורגני' יחד עם אשתו שירי כץ. טבעוני.

מנחה בפאנל טבעונות בזירה הפוליטית


-כהן-פארן.jpeg
יעל כהן פארן

מי צריך פוליטיקה?!
בעלי החיים!

ח"כ יעל כהן-פארן (המחנה הציוני) נציגת התנועה הסביבתית בכנסת.
יעל מקדמת בכנסת את נושא האנרגיה המתחדשת, זכויות בעלי החיים, שמירה על הסביבה ומשאבי הטבע, מאבק בזיהום האוויר, הצלת ים המלח, מלחמה בשחיתות ושמירה על שלטון החוק.

משתתפת בפאנל טבעונות בזירה הפוליטית


-זנדברג1.jpg
תמר זנדברג

מי צריך פוליטיקה?!
בעלי החיים!

תמר זנדברג, חברת כנסת מטעם סיעת מרצ משנת 2013, וכיום יו״ר הוועדה למאבק בנגע הסמים והאלכוהול. ממובילות המאבקים למען זכויות אדם ואזרח, הפרדת דת ומדינה, עירוניות ותחבורה ציבורית בת קיימא, הגנה על הסביבה ועל בעלי חיים, חתירה לשלום, דו-קיום והגנה הדמוקרטיה. כיהנה בעבר כחברת מועצה בעיריית תל אביב וכיועצת פרלמנטרית לח״כ רן כהן.

משתתפת בפאנל טבעונות בזירה הפוליטית


-קרן1.jpg
הילה קרן

מי צריך פוליטיקה?!
בעלי החיים!

מנהלת קמפיינים ומדיניות, עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים. לשעבר דוברת העמותה.

משתתפת בפאנל טבעונות בזירה הפוליטית


-מנקס1.jpg
טל מנקס

קטע סטנדאפ

טל מנקס הוא קומיקאי, מעביר סדנאות בנושא הומור, קופירייטר, מאמן כדורעף חופים, פילוסוף בשקל, משחק פריזבי, אוכל חומוס ומדבר בגוף שלישי.

קטע סטנדאפ.


-זאגא1.jpg
גידי זאגא

מי צריך פוליטיקה?!
בעלי החיים!

יועץ קשרי ממשל בחברת אימפקט.
מתמחה בהובלת תהליכים בתחומי תכנון, סביבה ובעלי חיים.

משתתתף בפאנל טבעונות בזירה הפוליטית


alpro
tixwise
copy-of-%d7%a7%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%94
ecosupp
vega yellow
לוגו טבע דלי חדש
copy-of-%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a9%d7%95
19429773_1450461018594771_349991450136359720_n
%d7%a9%d7%95%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%93-%d7%a4%d7%a0%d7%93%d7%94
logo