ההרצאה

אודות המרצה

תוכן ההרצאה


Kip-Andersen1.png
קיפ אנדרסן

אדם וחיה - למען העתידנו

קיפ אנדרסן הוא היוצר מאחורי הסרט המדובר קאוספירסי אשר פורס את ההשלכות והנזקים האדירים של התעשיות מן החי על הסביבה ועולמנו. סרט זה הצליח להביא לתודעה ציבורית אדירה ונחשב לאחד הסרטים הסביבתיים החשובים ביותר שנעשו אי פעם.
כמו כן, קיפ הוא יזם, מדריך יוגה מוסמך ומייסד חברת AUM Films and Media, אשר יוצרת סרטים ומדיה המקדמים חמלה, שגשוג והרמוניה לכל מי שניחן בחיים.

בהרצאתו, קיפ יסקור את האירועים שהובילו אותנו לרגע הקריטי הזה בהיסטוריה האנושית, שבו החלטות חשובות חייבות להיעשה. קיפ יספר לנו מדוע הוא מאמין שהשינוי כבר החל וכי זה רק עניין של זמן עד שנגיע לשלב האבולוציוני הבא שלנו בו אנו לומדים לתקן את הסביבה ואת עצמנו באמצעות החמלה כלפי בעלי חיים.


Nathan-Runkle1.jpg
ניית׳ן ראנקל

זכויות בעלי חיים: תנועת הצדק החברתית של זמננו

ניית׳ן רנקל הוא מייסד ונשיא עמותת (Mercy For Animals (MFA. כיום, כעשור מאז הקמתה, עמותה זו נחשבת לאחת העמותות הבינלאומיות המשפיעות ביותר במניעת אכזריות כלפי בעלי החיים במשקים, בקידום חמלה, ובשינוי מדיניות תרבות המזון. MFA פועלת כיום בארבעה מישורים עיקריים: חינוך, ייצוג משפטי, עבודה מול תאגידים וחקירות סמויות אשר הביאו לשינוי מהותי בכל הקשור לחקיקה למען בעלי חיים ומודעות ציבורית לאורח חיים מוסרי יותר.

המאבק למען זכויות בעלי החיים היא הציווי המוסרי של כולנו. בהרצאה זו, ניית׳ן ידבר על חייהם הרגשיים של החיות במשקים, על ההתרחבות והמודעות העולמית לאורח חיים טבעוני ועח לידתה של תנועות הצדק החברתי החשובה ביותר של זמננו. הרצאה מעוררת השראה המספרת על מה שהשתנה ועל מה שאפשר וחייבים עוד לשנות.


Peter1.jpg
פיטר המרסטדט

לרעות בים: טבעונות ופעולות ישירות למען יצורי האוקיינוס

בשלוש עשרה שנות פעילותו ב- Sea Shepherd, פיטר המרסטדט הפליג בשבעת האוקינוסים תחת כל תנאי מזג אויר וים סוער. כקפטן ראשי בארגון, פיטר הקדיש את חייו להצלת יצורי האוקיינוס על ידי פעולות ישירות נגד ציד לוייתנים, ציד כלבי ים והריסת איזורי דגה.
פיטר מונע מאמונתו שבסבל כולנו שווים ושכאשר הממשלה והרשויות נכשלות באחריותן לשמור על החוק אז זוהי אחריותם של אנשים מלאי חמלה למלא את חובתם המוסרית.

בהרצאתו, קפטן פיטר המרסטדט יספר על הפעולות הישירות והחוויות שצבר בארגון Sea Shphered, שכוללות סגירת משחתות לווייתנים באנטארקטיקה, מרדפים אחר ציידי כלבי ים ומלחמה נגד ציידי דגים באזורי אפריקה. כמו כן, פיטר יסביר מדוע כל כך חשוב שהתנועה הטבעונית תיתן דגש גדול יותר במאבקה למען יצורי הים.


miki-haimovich1.jpg
מיקי חיימוביץ'
דברי פתיחה

זוכת פרס "מסך הזהב" בקטגורית "מגישת האקטואליה הטוב ביותר" במשך 5 שנים ברציפות. תחקירנית ועיתונאית. חיימוביץ׳ עזבה את התקשורת ב2011 והחלה לפעול בקידום שני ללא בשר במקביל למעבר לטבעונות שהגיע לאחר 22 שנות צמחונות. חיימוביץ נחשבת לאחת הפעילות המובילות והמשפיעות ביותר בישראל בתחום זכויות בעלי החיים.

נושאת דברי הפתיחה ביום השני של הקונגרס.


-וילצ׳רסקי1.jpg
גדי וילצ׳רסקי

דברי פתיחה

קומקאי חברתי, אביר אור, לוחם צדק, ממובילי המאבק האזרחי ללגליזציה של מריחואנה בישראל וטבעוני מוצהר כבר 6 שנים.

נושא דברי הפתיחה ביום הראשון של הקונגרס.


-אחיטוב1.jpg
נטע אחיטוב

עיתונאית

המנחה המרכזית ביום הראשון לקונגרס.


-גלוברמן.jpg
דרור גלוברמן

עיתונאי, מוזיקאי ומנחה טלוויזיה. מגיש התוכנית "אנשים" בשידורי קשת, ערוץ 2. מייסד ועורך ראשי של אתר NEXTER מבית מאקו. חבר להקת נאג' חמאדי. כותב על בני אדם, טכנולוגיה, כלכלה ותרבות.

המנחה המרכזי ביום השני לקונגרס.


-לוי.jpg
שגיב לוי

השנה שהייתה לנו בעולם הטבעונות

שגיב הוא העורך דין במחלקה המשפטית של תנו לחיות לחיות ופעיל מסור למען זכויות בעלי חיים. בגדר תפקידו שגיב מטפל במקרי צער בעלי חיים, הזנחה והתעללות תוך בשיתוף פעולה הדוק עם רשויות המדינה וגורמי האכיפה.

סקירה שנתית של כל השינויים וההתפתחויות שחלו בכל הקשור לזכויות בעלי חיים והתנועה הטבעונית בארץ ובעולם.


-רומנו-21.jpg
עדית רומנו

חוות החופש - מחלום למציאות

עדית רומנו, יזמית משותפת של חוות החופש. ב- 20 שנים האחרונות עסקה ביזמות עסקית וניהול חברות בשנים האחרונות. עם המעבר לאורח חיים טבעוני, עשתה מפנה מיזמות עסקית ליזמות חברתית.

חוות החופש היא מקלט עבור בעלי חיים ניצולי תעשיות המזון ומרכז חינוכי לחמלה ולאורח חיים בריא. בהרצאה מספרת עדית, ממייסדות חוות החופש, על הדרך המרתקת ומלאת האתגרים ועל המסר הערכי שלא משאיר אף אדם אדיש. זהו הסיפור של פרויקט אחד שמהלך קסם על כל מי שבא עמו במגע וסוחף אין ספור אנשים להירתם ולקחת חלק בעשייה.


-בר2.jpg
רונן בר

הדיבייט הטבעוני

עיתונאי חוקר ופעיל לזכויות בעלי חיים. בעבר כתב ותחקירן בכלבוטק, חדשות 10 וערוץ 2. במסגרת חקירות שביצע עבד בבית המטבחיים של אדום אדום, במשחטה זוגלובק, בלולי הטלה של תרנגולות ועוד.

לראשונה בתולדות הקונגרס: דיבייט טבעוני שיסוב סביב נושאים מרכזיים היוצרים דיון תמידי בתוך הקהילה. רונן בר ינחה את הדיבייט שבסופו גם הקהל יוכל להביע את דעתו.


11111.jpg
עמרי פז

המלך הטבעוני הוא עירום - האם אנחנו באמת מנצחים?

 

עמרי פז, בעל תואר במשפטים מאוניברסיטה העברית, הוא היזם והמייסד של עמותת ויגן פרנדלי. העמותה פועלת לחשיפת האמת מאחורי המשקים התעשייתים כמו גם להנגשת הטבעונות בישראל. בין הפרוייקטים הבולטים של העמותה ניתן למנות את פרוייקט הנגשת המסעדות, סימון המוצרים, אירועי ענק שנתיים, הקמפיין של רותם סלע, אתגר הקוביה, אקפטיב- סדנא להסברה אפקטיבית והמסע הטבעוני.

מאז פרוץ המהפכה הטבעונית ב2012 התנועה ידעה נצחונות רבים. אולם האם מגמה זו נמשכת בשנים האחרונות? מעבר מדוקדק על הסקרים והנתונים שהתפרסמו בשנתיים האחרונות מראה תמונה ורודה הרבה פחות. בהרצאה נדבר על מצבה האמיתי של התנועה הטבעונית נכון לשנת 2017 כמו גם על הדרכים ורעיונות פורצי דרך שבהן ניתן יהיה להמשיך את המהפכה הטבעונית עד להגעה למסה קריטית באוכלוסיה.


-פז.jpg
עמרי פז

אקטיביזם במדיה החברתית

עמרי פז, בעל תואר במשפטים מאוניברסיטה העברית, הוא היזם והמייסד של עמותת ויגן פרנדלי. העמותה פועלת לחשיפת האמת מאחורי המשקים התעשייתים כמו גם להנגשת הטבעונות בישראל. בין הפרוייקטים הבולטים של העמותה ניתן למנות את פרוייקט הנגשת המסעדות, סימון המוצרים, אירועי ענק שנתיים, הקמפיין של רותם סלע, אתגר הקוביה, אקפטיב- סדנא להסברה אפקטיבית והמסע הטבעוני.

הרשת החברתית טומנת בחובה אין ספור יתרונות להסברה יעילה ורחבת מימדים. יחד עם זאת אנו מוצאים את עצמנו פעמים רבות נכשלים במקום שאמור להיות נקודת החוזקה העיקרית שלנו. בואו ללמוד על כל הדרכים להשפיע על אלפי אנשים מבלי לצאת מהבית.


-כהן.jpg
חן כהן

איך לשמור על קהילה טבעונית חזקה ומאוחדת

בשנה האחרונה חן הרצה ברחבי ארה"ב והשתתף בהפקת הכנס הגדול בעולם לזכויות בעלי חיים בארה"ב בו הרצה על התנועה הטבעונית בארץ. בעברו חן ניהל צוות והדריך בפרויקט אתגר 22+ והשתתף בארגון הפגנות ודוכנים. כיום חן מרצה בבתי ספר מטעם אנונימוס, מדריך בהכשרת פעילים, ומעביר סדנאות והרצאות בנושא חשיבה אסטרטגית, פעילות פרגמטית ואפקטיביות.

שמירה על קהילה טבעונית מאוחדת היא עמוד תווך ביכולת שלנו ליצור שינוי. בהרצאה זו, נדון מדוע חשוב ללמוד לשים בצד את חילוקי הדעות בינינו ולהתמקד תמיד במה שמשותף לכולנו: הרצון לשחרר את בעלי חיים.


-רז1.jpg
שירי רז

הסברה ממוקדת אישיות - מפתחות וכלים מעולם הפסיכולוגיה

טבעונית ופעילה למען בעלי חיים, מטפלת זוגית ומשפחתית ודוקטורנטית באוניברסיטת בר אילן שם היא כותבת את מחקרה על ההיבט הפסיכולוגי של אנשים ביחס למוצרי מזון מן החי.

הסברה ממוקדת אישיות בנוייה על מודל המבקש לשים במוקד את הנמען: האדם העומד מולנו. בהרצאה זו נלמד כיצד לזהות את המנגנונים הנפשיים מאחורי ההתנגדויות של אנשים לעבור לטבעונות וכיצד ניתן לתת מענה ממוקד לכך.


-מנקס.jpg
גל מנקס

כשהחיים שלהם תלויים בהסברה שלנו - הקניית כלים להסברה אפקטיבית

גל בא מהתחום העסקי וגילה את עולם הטבעונות כחודש לאחר שהחליט לפתוח עסק למכירת גבינות. בעקבות כך, הוא סגר את העסק והחל להתנדב בפעילויות שונות למען קידום טבעונות כגון דוכני הסברה, אתגר הקובייה והרצאות. כיום הוא פעיל בעמותת ויגן פרנדלי.

כוח הסברתי הוא לא רק המפתח לשינוי תודעתי ויצירת מהפכות, אלא גם דבר מדיד שנלמד ונבדק לאורך שנים בתחומים רבים. מנקודות מבט של התנועה הטבעונית, נדון בדרכים האפקטיביות ביותר לעשות הסברה, במכשולים שעל הדרך ובכוח שלנו להתגבר עליהם.


-הרצנו.jpg
שירה הרצנו

דיבייט: שימוש בבשר זה רצח כהסברה - בעד או נגד?

פעילת זכויות בעלי חיים ותיקה בעלת ניסיון בפעילות מגוונת, משעות של הסברה אינדיבידואלית בדוכנים ומיטאאוטים, דרך כתיבת טקסטים לתקשורת, ארגון מיצגים והפקת סרטונים, ועד לתכנון מצעדים וקידום קמפיינים. כעורכת דין, שירה ייצגה פעילים וארגוני בעלי חיים בהליכים משפטיים שונים.

עמדת הבעד.


-גינזבורג1.jpg
עומר גינזבורג

דיבייט: שימוש בבשר זה רצח כהסברה - בעד או נגד?

עומר הוא פעיל למען זכויות בעלי חיים ב-15 השנים האחרונות, רכז-שותף לתחום החינוך בעמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים, ומרצה בנושאי זכויות בעלי חיים בפני תלמידים, סטודנטים ומורים. כמו כן, עומר הוא ממקימי אקטיויגן, בית הספר לפעילות טבעונית אפקטיבית, בו משמש כעורך האתר וכמנחה קורסים לפעילים.

עמדת הנגד.


1.jpg
מיטל בן ארי

דיבייט: האם לקנות מוצרים טבעוניים מתאגידים הפוגעים בבעלי חיים?

מיטל היא בעלת תואר בכלכלה עם ניסיון רב בניהול ועבודה עם חברות ציבוריות. מיטל היא טבעונית אקטיביסטית כבר מספר שנים ולאחרונה היא עזבה את עבודתה למען פרוייקט חייה- חוות החופש, שהוא מיזם ראשון מסוגו בישראל שיהווה למרכז חינוכי ומקלט לבעלי חיים מהתעשיות.

עמדת הבעד.


-ברקת1.jpg
דניאל ברקת

דיבייט: האם לקנות מוצרים טבעוניים מתאגידים הפוגעים בבעלי חיים?

דניאל ברקת הוא מייסד שותף והמנכ"ל של "שוקולד פנדה" החי אורח חיים טבעוני מזה 4 שנים. דניאל הוא בוגר 8200 ובעל רקע רחב בתחום היזמות החברתית. כמו כן, בזמנו הפרטי דניאל הוא גם דיבייטור מקצועי אשר הגיע פעמיים לגמר אליפות הארץ הפתוחה ולרבע גמר אליפות אירופה.

עמדת הנגד.


-נחמה.jpg
אלה נחמה

דיבייט: על האש (לא טבעוני) משפחתי - ללכת או לא ללכת?

טבעונית כ-8 שנים ופעילה לסירוגין במסגרת טבעונים אשקלונים, עמותת עטלף ובפרוייקט אתגר 22. כיום עיקר פעילותה מתרכזת בהעברת הרצאות מטעם אנונימוס בבתי ספר. מעבר לכך, אלה אוהבת פילאטיס, אקרובאלנס ואת האחיינים שלה.

עמדת הנגד.


-אביטן-copy.jpg
סיוון אביטן

דיבייט: על האש (לא טבעוני) משפחתי - ללכת או לא ללכת?

סיוון היא טבעונית טרייה אחרי שנים של צמחונות ומנהלת פרויקטים במרכז צעירים של עיריית אשדוד. בנוסף, סיוון היא מדריכת דיבייט ורטוריקה אשר גם מאמנת את נבחרת ישראל בדיבייט לתיכונים. 

עמדת הבעד.


-מרחב-2.jpg
גיל מרחב

כוחו של אחד

גיל מרחב הוא טבעוני מזה שש שנים ופעיל זכויות בעלי חיים. מצוייד בשלט גדול וחמלה כלפי אנשים הוא עושה שינוי, בדרכו שלו.

לכולנו יש את היכולת לשנות. בהרצאה זו גיל יספר את סיפורו האישי ויסביר מדוע לכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך את העולם למקום טוב יותר.


-שגיא.jpg
יקי שגיא

קטע קריאה

יקי שגיא, פסיכולוג קליני ופעיל למען שחרור בעלי חיים, כותב בעיתונות הכתובה, הדגיטלית וברשתות החברתיות את עמדותיו בנושא טבעונות ובעלי חיים.
מאמרו "מועקת הטבעונים" בעיתון "הארץ" זכה לתפוצה רחבה בין קוראים.

קטע קריאה.


-מנקס1.jpg
טל מנקס

קטע סטנדאפ

טל מנקס הוא קומיקאי, מעביר סדנאות בנושא הומור, קופירייטר, מאמן כדורעף חופים, פילוסוף בשקל, משחק פריזבי, אוכל חומוס ומדבר בגוף שלישי.

קטע סטנדאפ.


-פיין1.jpg
איימי פיין

קטע מחול אמנותי

כוריאוגרפית, רקדנית ומורה למחול. סטודנטית באקדמיה למוסיקה ולמחול ובאוניברסיטה העברית בחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון. איימי הייתה צמחונית מגיל 5 וטבעונית משנת 2012. כיום היא מעלה את נושא הטבעונות בכוריאוגרפיות השונות שלה מתוך שאיפה להעלות את המודעות לקהל הרחב בצורה אמנותית.

קטע מחול אמנותי.


alpro
tixwise
copy-of-%d7%a7%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%94
ecosupp
carz_logo
לוגו טבע דלי חדש
greenwhere1
copy-of-%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a9%d7%95
galil
%d7%9e%d7%95%d7%99%d7%94-%d7%aa%d7%99%d7%a7%d7%99%d7%9d
%d7%a9%d7%95%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%93-%d7%a4%d7%a0%d7%93%d7%94